| Part Number | 843002AG-01LFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SYNTHESIZER LVPECL 20-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | 843002AG-01LFT.pdf |
| Voltage - Supply | 2.97 V ~ 3.63 V |
| Type | Frequency Synthesizer |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | FemtoClock® |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | LVPECL |
| Other Names | ICS843002AG-01LFT ICS843002AG-01LFT-ND |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Crystal |
| Frequency - Max | 170MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Part Number | ICS843002-01 |