| Part Number | ISPPAC-CLK5312S-01TN48I |
|---|---|
| Manufacturer | Lattice Semiconductor |
| Description | IC CLOCK PROGRAM BUFFER 48TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | ISPPAC-CLK5312S-01TN48I(1).pdfISPPAC-CLK5312S-01TN48I(2).pdfISPPAC-CLK5312S-01TN48I(3).pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution, Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
| Series | ispClock™ |
| Ratio - Input:Output | 2:12 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-LQFP |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | eHSTL, HSTL, LVCMOS, LVTTL, SSTL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL |
| Frequency - Max | 267MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Base Part Number | ISPPAC-CLK53 |