| Part Number | LMK04208NKDT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | LMK04208NKDT.pdf |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Supplier Device Package | 64-WQFN (9x9) |
| Series | PLLatinum™ |
| Ratio - Input:Output | 2:7 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 64-WFQFN Exposed Pad |
| PLL | Yes |
| Output | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | 296-44915-2 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max | 1.536GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |














In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
