| Part Number | LMX2541SQE2380E/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36WQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Type | Frequency Synthesizer (RF) |
| Supplier Device Package | 36-WQFN (6x6) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Clock |
| Other Names | LMX2541SQE2380E/NOPBTR LMX2541SQE2380ENOPB LMX2541SQE2380ETR LMX2541SQE2380ETR-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 2.53GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | LMX2541 |