| Part Number | RF2418TR7 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC MIXER 400MHZ-1.1GHZ 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 6.5 V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | RF2418 |
| Secondary Attributes | - |
| RF Type | ISM, UHF |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 2.4dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 23dB |
| Frequency | 400MHz ~ 1.1GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC ISM, UHF 400MHz ~ 1.1GHz 14-SOIC |
| Current - Supply | 26mA |







In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

