| Part Number | ADL5811ACPZ-R7 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MXR 700MHZ-2.8GHZ AMP 32LFCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | ADL5811ACPZ-R7.pdf |
| Voltage - Supply | 3.6 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | With Amplifier |
| RF Type | General Purpose |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 10.7dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 7.5dB |
| Frequency | 700MHz ~ 2.8GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC General Purpose With Amplifier 700MHz ~ 2.8GHz 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Current - Supply | 185mA |
| Base Part Number | ADL5811 |

















In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

