| Part Number | HMC144LC4TR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MMIC MIXER DBL-BAL 24SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC144LC4TR.pdf |
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | 24-SMT (4x4) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | General Purpose |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Number of Mixers | Contact Email:sales@antdic.com |
| Noise Figure | 11dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 6GHz ~ 20GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC General Purpose Up/Down Converter 6GHz ~ 20GHz 24-SMT (4x4) |
| Current - Supply | - |
| Base Part Number | HMC144 |










In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

