| Part Number | HMC170C8TR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MMIC MIXER DBL-BAL CERAMIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC170C8TR.pdf |
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Secondary Attributes | - |
| RF Type | VSAT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Mixers | Contact Email:sales@antdic.com |
| Noise Figure | 9dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 2.5GHz ~ 4GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC VSAT 2.5GHz ~ 4GHz 8-SOIC |
| Current - Supply | - |
| Base Part Number | HMC170 |








In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

