| Part Number | HMC410AMS8GETR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MIXER HI IP3 DBL-BAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC410AMS8GETR.pdf |
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | 8-MSOPG |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | General Purpose |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Number of Mixers | Contact Email:sales@antdic.com |
| Noise Figure | 8dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 9GHz ~ 15GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC General Purpose Up/Down Converter 9GHz ~ 15GHz 8-MSOPG |
| Current - Supply | - |
| Base Part Number | HMC410 |



In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

