| Part Number | HMC558LC3BTR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MIXER FUNDAMENTAL 12SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC558LC3BTR.pdf |
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | 12-CSMT (3x3) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | General Purpose |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 12-VFCQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 8.5dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 5.5GHz ~ 14GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC General Purpose Up/Down Converter 5.5GHz ~ 14GHz 12-CSMT (3x3) |
| Current - Supply | - |
| Base Part Number | HMC558 |








In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

