| Part Number | HMC787LC3BTR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MIXER GAAS 3-10GHZ 12-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC787LC3BTR.pdf |
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | 12-CSMT (3x3) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | LTE, WiMax |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 12-CLCC Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 9dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 3GHz ~ 10GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC LTE, WiMax Up/Down Converter 3GHz ~ 10GHz 12-CSMT (3x3) |
| Current - Supply | - |
| Base Part Number | HMC787 |







In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

