| Part Number | HMC821LP6CE |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC FRACT-N PLL 16BIT 40SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | HMC821LP6CE.pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.2 V |
| Supplier Device Package | 40-SMT (6x6) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| PLL | Yes |
| Output | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | 1127-3033 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 4.16GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Part Number | HMC821 |





In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

