| Part Number | LT5579IUH#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MIXER 1.5-3.8GHZ 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | LT5579IUH#PBF.pdf |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Supplier Device Package | 24-QFN (5x5) |
| Series | LT5579 |
| Secondary Attributes | Up Converter |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, EDGE, GPRS, GSM |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 24-WQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 9.9dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 2.6dB |
| Frequency | 1.5GHz ~ 3.8GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC Cellular, CDMA2000, EDGE, GPRS, GSM Up Converter 1.5GHz ~ 3.8GHz 24-QFN (5x5) |
| Current - Supply | 250mA |
| Base Part Number | LT5579 |












In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

