| Part Number | LTC5542IUH#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MIXR 1.6-2.7GHZ DWNCONV 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | LTC5542IUH#PBF.pdf |
| Voltage - Supply | 3.1 V ~ 3.5 V |
| Supplier Device Package | 20-QFN-EP (5x5) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| RF Type | CDMA, LTE, W-CDMA, WiMAX |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Mixers | Contact Email:sales@antdic.com |
| Noise Figure | 9.9dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 8dB |
| Frequency | 1.6GHz ~ 2.7GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC CDMA, LTE, W-CDMA, WiMAX Down Converter 1.6GHz ~ 2.7GHz 20-QFN-EP (5x5) |
| Current - Supply | 199mA |
| Base Part Number | LTC5542 |








In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

