| Part Number | MC74HC4046ADTR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC PHASE LOCKED LOOP 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MC74HC4046ADTR2G.pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 6 V |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | CMOS |
| Other Names | MC74HC4046ADTR2GOSCT |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 13MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | - |
| Base Part Number | MC74HC4046A |







In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
