| Part Number | LT5511EFE#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Linear Devices, Inc. |
| Description | IC MIXER 10MHZ-3GHZ UP 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | LT5511EFE#PBF.pdf |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Series | LT5511 |
| Secondary Attributes | Up Converter |
| RF Type | CATV |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 15dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 0dB |
| Frequency | 10MHz ~ 3GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC CATV Up Converter 10MHz ~ 3GHz 16-TSSOP-EP |
| Current - Supply | 65mA |
| Base Part Number | LT5511 |










In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
