| Part Number | LT5521EUF#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Linear Devices, Inc. |
| Description | IC MIXER 10MHZ-3.7GHZ UP 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | LT5521EUF#PBF.pdf |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Series | LT5521 |
| Secondary Attributes | Up Converter |
| RF Type | Cellular, PHS, UMTS, WCDMA |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 12.5dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | -0.5dB |
| Frequency | 10MHz ~ 3.7GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC Cellular, PHS, UMTS, WCDMA Up Converter 10MHz ~ 3.7GHz 16-QFN (4x4) |
| Current - Supply | 98mA |
| Base Part Number | LT5521 |












In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

