| Part Number | CS2100CP-CZZR |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Description | IC CLK MULT CTRL PORT 10-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | CS2100CP-CZZR(1).pdfCS2100CP-CZZR(2).pdf |
| Voltage - Supply | 3.1 V ~ 3.5 V |
| Type | Fractional N Synthesizer |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Clock |
| Other Names | 598-1401-2 CS2100CP-CZZR-ND |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 75MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CS2100CP |