| Part Number | CY2544FC |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FIELD QUAD PROG SSCLK 24-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | CY2544FC.pdf |
| Voltage - Supply | 2.25 V ~ 3.6 V |
| Type | Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer, Multiplexer, Spread Spectrum Clock Generator |
| Supplier Device Package | 24-QFN-EP (4x4) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Frequency - Max | 166MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CY2544 |


In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
