| Part Number | CY29972AI |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC CLK ZDB 12OUT 125MHZ 52TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 2.9 V ~ 3.6 V |
| Type | Fanout Distribution, Multiplexer, Spread Spectrum Clock Generator, Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 52-TQFP (10x10) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 3:12 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 52-TQFP |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency - Max | 125MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CY29972 |




In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
