| Part Number | CY7B994V-5BBXI |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC CLK BUFF 18OUT 200MHZ 100LBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | CY7B994V-5BBXI.pdf |
| Voltage - Supply | 2.97 V ~ 3.63 V |
| Type | Clock Buffer, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 100-TBGA (11x11) |
| Series | RoboClock™ |
| Ratio - Input:Output | 4:18 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LBGA |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | LVTTL |
| Other Names | CY7B994V5BBXI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVPECL, LVTTL |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CY7B994 |

In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
