| Part Number | 20CJQ100 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT223 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | 20CJQ100.pdf |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 790mV @ 1A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 1A Surface Mount TO-261-4, TO-261AA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1000V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 1A |











In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

