| Part Number | SI5310-BM |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER/REGEN 20MLP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | SI5310-BM.pdf |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Type | Clock Multiplier |
| Supplier Device Package | 20-MLP (4x4) |
| Series | DSPLL® |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | CML |
| Other Names | 336-1139 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 668MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Part Number | SI5310 |





In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
