| Part Number | SI5320-H-GL |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | IC CLOCK MULT SONET/SDH 63LFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | SI5320-H-GL.pdf |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Type | Clock Multiplier |
| Supplier Device Package | 63-PBGA (9x9) |
| Series | DSPLL® |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 63-LBGA |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | CML |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 693MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Part Number | SI5320 |







In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
