| Part Number | MM74HC4046N |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild/ON Semiconductor |
| Description | IC LOCK LOOP PHASE CMOS 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MM74HC4046N.pdf |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Series | 74HC |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | 3-State |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 14MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | 74HC4046 |


In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
