| Part Number | ICS571M |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC MULTIPLIER/ZDB 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | ICS571M.pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | ClockBlocks™ |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | CMOS |
| Other Names | 571M |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 160MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | ICS571 |













In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
