| Part Number | IDT2305-1DC |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFFER 3.3V ZD 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | IDT2305-1DC(1).pdfIDT2305-1DC(2).pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | CMOS, LVCMOS, TTL |
| Other Names | 2305-1DC |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 133MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | IDT2305 |



















In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
