| Part Number | CP82C84AZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC CLK GEN 5V 25MHZ 18-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | CP82C84AZ.pdf |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Clock Generator, Clock Synchronizer, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | TTL |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 25MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | 82C84A |


In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

