| Part Number | BU3087FV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC CLK GEN BUILT-IN VCXO 16SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | BU3087FV-E2(1).pdfBU3087FV-E2(2).pdf |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Supplier Device Package | 16-SSOPB |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 16-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | BU3087FV-E2CT |
| Operating Temperature | -10°C ~ 75°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Crystal |
| Frequency - Max | 74.25MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
