| Part Number | ISPPAC-CLK5610V-01TN48C |
|---|---|
| Manufacturer | Lattice Semiconductor |
| Description | IC CLK GEN FANOUT BUFFER 48TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | ISPPAC-CLK5610V-01TN48C(1).pdfISPPAC-CLK5610V-01TN48C(2).pdfISPPAC-CLK5610V-01TN48C(3).pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
| Series | ispClock™ |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-LQFP |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | 220-1627 ISPPAC-CLK5610V-01TN48C-ND ISPPACCLK5610V01TN48C |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL |
| Frequency - Max | 320MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Part Number | ISPPAC-CLK5610 |