| Part Number | SN761688PWR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MIXER 50-280MHZ DWN 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | SN761688 |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| RF Type | CATV |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 10dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 30dB |
| Frequency | 50MHz ~ 280MHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC CATV Down Converter 50MHz ~ 280MHz 16-TSSOP |
| Current - Supply | 67mA |











In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
