| Part Number | MAX2039ETP+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MIXR 1.7-2.2GHZ UP/DWN 20TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MAX2039ETP+.pdf |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 20-TQFN-EP (5x5) |
| Series | MAX2039 |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, EDGE, GSM, W-CDMA |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-WQFN Exposed Pad |
| Number of Mixers | Contact Email:sales@antdic.com |
| Noise Figure | 7.3dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC Cellular, CDMA2000, EDGE, GSM, W-CDMA Up/Down Converter 1.7GHz ~ 2.2GHz 20-TQFN-EP (5x5) |
| Current - Supply | 135mA |












In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

