| Part Number | MAX2680EUT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MXR 400MHZ-2.5GHZ DWN SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MAX2680EUT+T.pdf |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Series | MAX2680 |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| RF Type | Cellular, ISM, PCS, WLL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 11.7dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 11.6dB |
| Frequency | 400MHz ~ 2.5GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC Cellular, ISM, PCS, WLL Down Converter 400MHz ~ 2.5GHz SOT-23-6 |
| Current - Supply | 5mA |














In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
