| Part Number | MC145170D2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC SERIAL PLL FREQ SYNTH 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MC145170D2.pdf |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 185MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | MC145170 |







In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
