| Part Number | PE4150MLI-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Peregrine Semiconductor |
| Description | IC MIXER 136-941MHZ UP/DWN 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | PE4150MLI-Z(1).pdfPE4150MLI-Z(2).pdf |
| Voltage - Supply | 2.9 V ~ 3.1 V |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x4) |
| Series | UltraCMOS® |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | General Purpose |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 136MHz ~ 941MHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC General Purpose Up/Down Converter 136MHz ~ 941MHz 20-QFN (4x4) |
| Current - Supply | 8mA |



In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
