| Part Number | PT7C4511WE |
|---|---|
| Manufacturer | Pericom Semiconductor Corp. (Diodes Incorporated) |
| Description | IC PLL CLOCK MULT 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | PT7C4511WE.pdf |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL | Yes |
| Output | Contact Email:sales@antdic.com |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |






In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
