| Part Number | RF2052TR13 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC MXR 30MHZ-2.5GHZ UP/DWN 32QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | RF2052TR13.pdf |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| RF Type | Cellular |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 12dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | -2dB |
| Frequency | 30MHz ~ 2.5GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC Cellular Up/Down Converter 30MHz ~ 2.5GHz 32-QFN (5x5) |
| Current - Supply | 75mA |


In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

