| Part Number | SKY73070-11 |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC MIXER 700MHZ-1GHZ DWN 20MCM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | SKY73070-11.pdf |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 20-MCM (5x5) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| RF Type | CDMA, EDGE, GSM, UMTS, WCDMA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 20-TQFN Exposed Pad |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Number of Mixers | 1 |
| Noise Figure | 8.3dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 9.5dB |
| Frequency | 700MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description | RF Mixer IC CDMA, EDGE, GSM, UMTS, WCDMA Down Converter 700MHz ~ 1GHz 20-MCM (5x5) |
| Current - Supply | 210mA |















In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

