| Part Number | VS-60CPQ150PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | VS-60CPQ150PBF.pdf |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 830mV @ 30A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150V |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 150V 30A Through Hole TO-247-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 150V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |






In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

