| Part Number | MMBD1505 |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild/ON Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY GP 200V 200MA SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MMBD1505(1).pdfMMBD1505(2).pdf |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Operating Temperature - Junction | Contact Email:sales@antdic.com |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 200V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10nA @ 180V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA |
| Base Part Number | MMBD1505 |



In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
