| Part Number | CDC516DGGR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 3.3V PLL CLK DRVR 3ST 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | PLL Clock Driver |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:16 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| PLL | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | LVTTL |
| Other Names | 296-6706-1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 125MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | CDC516 |










In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
