| Part Number | MBRB735 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | MBRB735.pdf |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 7.5A |
| Voltage - Breakdown | D2PAK |
| Series | - |
| RoHS Status | Tube |
| Reverse Recovery Time (trr) | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Resistance @ If, F | - |
| Polarization | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | *MBRB735 VS-MBRB735 VS-MBRB735-ND VSMBRB735 VSMBRB735-ND |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number | MBRB735 |
| Expanded Description | Diode Schottky 35V 7.5A Surface Mount D2PAK |
| Diode Configuration | 100µA @ 35V |
| Description | DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 840mV @ 15A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 35V |
| Capacitance @ Vr, F | -65°C ~ 150°C |









In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com
