| Part Number | TCM810SENB713 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RESET MONITOR 2.93V SOT23B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | TCM810SENB713.pdf |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Reset | Active High |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | 158-2029-2 158-2029-2-ND TCM810SENB713TR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number | TCM810S |




In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

