| Part Number | TCM811FERCTR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RESET MONITOR 1.75V SOT143-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | TCM811FERCTR.pdf |
| Voltage - Threshold | 1.75V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-143 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | Contact Email:sales@antdic.com |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | TCM811FERCDKR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143 |
| Base Part Number | TCM811F |




In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

