| Part Number | STPS20200CFP |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220F |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | STPS20200CFP.pdf |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 860mV @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | TO-220FPAB |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Other Names | Contact Email:sales@antdic.com |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15µA @ 200V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Base Part Number | STPS20200C |









In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

