| Part Number | STTH200W03TV1 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Quantity Available | In Stock |
| Datasheets | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 100A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300V |
| Supplier Device Package | ISOTOP |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | Contact Email:sales@antdic.com |
| Other Names | 497-13400 |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Standard |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Detailed Description | Diode Array 2 Independent Standard 300V 100A Chassis Mount ISOTOP |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 300V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100A |










In Autosar development, besides a run-time environment and an application layer, ‘basic software’ ...
Global Electronic Components Distributor
Copyright © 2012-2020 Antdic.com

