Electro-Films (EFI) / VishayVF20200G-E3/4W Image Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VF20200G-E3/4W with confidence from Antdic.com, 1 Year Warranty
VF20200G-E3/4W
Part Number: VF20200G-E3/4W
Manufacturer: Vishay Precision Group
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V ITO220
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Datasheets: VF20200G-E3/4W(1).pdfVF20200G-E3/4W(2).pdf
Quantity: 41813 pcs
Reference Price(In US Dollars)
This price is for reference only.Due to the high price fluctuation,
If you need to get the correct price,Please send your RFQ to sales@antdic.com
Online Inquiry
Part Number VF20200G-E3/4W
Quantity Available In Stock
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7V @ 10A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
Supplier Device Package ITO-220AB
Speed Fast Recovery = 200mA (Io)
Series TMBS®
Packaging Tube
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Other Names Contact Email:sales@antdic.com
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Mounting Type Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time 32 Weeks
Diode Type Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Detailed Description Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Current - Reverse Leakage @ Vr 150µA @ 200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A